Забезпечити дітям якісну онлайн освіту в будь-який час і в будь-якому місці, навчити їх мислити критично, фільтрувати інформацію та не піддаватись на маніпуляції… неймовірно, але такі ідеї у Наталії Лимонової виникли ще до війни і навіть до пандемії COVID. Засновниця онлайн-платформи Global Innovative Online School та випускниця Female Leadership Program від Ukrainian Hub поділилася своїм баченням сучасної освіти, а також власним досвідом жінки у світі стартапів.
Цим матеріалом ми розпочинаємо серію інтерв’ю із жінками-засновницями успішних стартапів на підтримку нового навчального проєкту AmareloAzul від Ukrainian Hub.
*GIOS – онлайн-школа з вивчення математики. У стартапу є роздрібні та корпоративні продажі. Батьки школярів можуть замовити онлайн-курс, знайти репетитора чи придбати проходження курсу з репетитором. Для вчителів у GIOS є конструктор онлайн-уроків для групових занять.
Я щиро вірю, що математика, логічне та критичне мислення – основа будь-якої професії не тільки майбутнього, а вже й теперішнього. Це – дієві скіли для самореалізації та розкриття потенціалу людини. Наша візія – побудувати краще майбутнє для наших дітей у такому мінливому світі з конкурентною глобальною економікою.
Сьогодні питання критичного мислення (яке формується в тому числі за допомогою математики) як ніколи актуальне. Ви ж бачите, до чого призвело маніпулювання інформацією та масова пропаганда, люди часто знаходяться під впливом фейкових новин та не можуть відрізнити брехню від правди, вибудувати логічні ланцюжки та зробити правильні висновки.
“Наші діти зовсім інші, вони вже народилися у цифрову епоху, тому потрібно створювати для них оновлену, сучасну освіту.”
Зараз безумовно є попит на освітні проєкти. Світ настільки швидко змінюється, що потрібно постійно навчатися та перевчатися, щоб йти в ногу з часом. Наші діти зовсім інші, вони вже народилися у цифрову епоху, тому потрібно створювати для них оновлену, сучасну освіту, з урахуванням їх психологічних особливостей та сприйняття інформації.
Я бачу у найближчому майбутньому вибудовування індивідуальних освітніх траєкторій для кожної дитини, підлаштування під її особливості та поведінку, цифровізацію освіти, створення інтерактивного геймифікованого контенту, який захоплює увагу дитини та залучає до цікавого процесу пізнання себе та світу. Також, з розвитком AR, VR, штучного інтелекту освіта стане більш візуальною, різноманітною, зміниться роль вчителя – він буде більше не єдиним джерелом, що віщає істину, а більше ментором та провідником, який допомагає обрати вірний шлях розвитку особистості.
Поворотною точкою у розвитку нашого стартапу стала пандемія COVID навесні 2020. В один день всі українські школи закрилися, і навчання вимушено перемістилося в онлайн (до цього онлайн сприймався як щось зайве, не обов’язкове). Виявилося, що більшість українських вчителів та шкіл були не готові до такого формату, якісного цифрового контенту та інструментів було недостатньо. В цей час ми вирішили підтримати наших вчителів та учнів та відкрили безкоштовний доступ до платформи для всіх бажаючих, паралельно проводили навчання вчителів, впроваджували елементи змішаного та онлайн навчання на всіх ланках освітнього процесу. Саме тоді до платформи GIOS залучилася величезна хвиля користувачів (близько 100.000), частина з яких потім стала нашими платними користувачами.
На мій погляд, є декілька важливих факторів успіху стартапу:
“Потрібні більші зусилля, щоб переконати чоловічу аудиторію в спроможності жінки привести свій проєкт до значного успіху”
Жінки за своєю природою більш творчі та гнучкі, схильні домовлятися та знаходити рішення, багатозадачні, емоційні та емпатичні. Але те ж саме можна сказати і про деяких чоловіків, в них є і свої переваги, тому дуже гарно, коли в команді є здоровий баланс між чоловічим та жіночим типом мислення.
При виході на міжнародні ринки, в деяких країнах існують застарілі стереотипи щодо жіночого лідерства. Також, при пітчингу та презентаціях інвесторам та фондам часто жінкам задають питання, які підсвідомо виражають більшу недовіру, ніж чоловікам. Потрібні більші зусилля, щоб переконати чоловічу аудиторію в спроможності жінки привести свій проєкт до значного успіху.
Якщо варто дати три поради для жінки, яка хоче почати власний бізнес з нуля прямо зараз, то мої будуть звучати так:
1. Вірте в себе та свій проєкт.
2. Якщо наполегливо стукати у двері, то вони відкриються.
3. Надихайте свою команду та клієнтів, і тоді до вас притягнуться правильні люди, з якими ви спрямуєте свій проєкт до успіху.
З мого досвіду, про залучення інвестицій та пошук інвесторів варто думати з першого дня заснування проєкту. Але власне розпочинати залучати інвестиції слід тоді, коли перші ваші послідовники проголосують за ваш проєкт своїми грошима (придбають ваш продукт).
На початку повномасштабної війни ми відкрили безкоштовний доступ до нашої платформи для всіх українських вчителів та учнів, де б вони. Тоді для нас почались важкі часи, коли фінансові потоки суттєво скоротилися. Але ми вистояли, повернулися до довоєнного рівня і почали зростати. Зараз виходимо на Північноамериканський ринок і віримо в успіх нашого продукту.
Якби я могла дати одну настанову собі з минулого на самому старті GIOS, то сказала б просто: «Ніколи не здавайся! Стукай – і будь-які двері відкриються».
Сподобалась стаття? Поділись нею!