ukrainianhub-logo-wh

Твердислав Філатов: «Під час бомбардувань ми пітчили онлайн на міжнародному конкурсі кліматичних технологій»

Vacuum Gravity Energy

За останні пів року майже кожен українець вимушено став знавцем мобільних генераторів. Проте ще до енергетичної кризи в країні засновники Vacuum Gravity Energy представили на нашій Virtual Incubation Program vol.2 проєкт екологічного генератора відновлюваної енергії, що працює від… гравітації! І виграли грант. Як працює унікальна технологія, скільки ще перемог здобув стартап і як винахід може допомогти ЗСУ – розповів співзасновник Vacuum Gravity Energy Твердислав Філатов.

Про стартап

Ми розробляємо мобільний генератор відновлювальної енергії потужністю від 10 до 40 кВт таких самих розмірів, як і дизельний генератор аналогічної потужності. Наш генератор на 100% екологічний, бо джерелом енергії для нього є лише атмосферний тиск. Він працює стабільно 24 години на добу незалежно від погоди та локації.

Про ідею

Сьогодні деякі українці можуть перебувати майже до 20 годин на добу без світла і тепла. А часом і довше. Страждають як окремі люди, так і цілі підприємства, які потребують автономного електропостачання. Зокрема, український агробізнес не може стабільно працювати, бо псується продукція та зриваються терміни виконання замовлень.

Для встановлення сонячних чи вітрових електростанцій потрібно від 40 тис. євро, але при цьому вони працюють нестабільно, бо залежать від погодних умов та займають достатньо велику площу.

Ми знайшли рішення, яке вирішує всі ці проблеми.

Ми пропонуємо перший, унікальний свого роду продукт, принципом роботи якого є різниця між атмосферним тиском та тиском у вакуумі. Це схоже на роботу теплового насоса, тільки коефіцієнт примноження енергії вдвічі більший.

Про війну

Уся наша команда, від початку війни, жодного дня не зупиняла свою роботу над стартапом. Навіть в перші два дні, під час бомбардувань, ми пітчили онлайн на міжнародному конкурсі кліматичних технологій в Бразилії Climate Smart Cities Challenge.

Увесь 2022 рік у нас був дуже активний: ми взяли участь в 10 різних конкурсах та акселераційних програмах, в міжнародній конференції в Штутгарті (Німеччина) та пройшли там акселератор AXEL. Навіть подали заявку на конкурс військових інновацій та USF-подвійного призначення з адаптованою версією нашого продукту для забезпечення мобільних шпиталів та штабів стабільною безшумною електроенергією. Вважаємо, що наш стартап може бути корисним Збройним Силам України та допомогти післявоєнній відбудові України. Зокрема, він може забезпечувати електроенергією бомбосховища.

 «Якщо зробити підсумки 2022 року, ми виграли 30 000 $ грантових коштів»

 

Про програму

І все ж, наша перша перемога відбулась саме на програмі Virtual Incubation Program. Нам дуже сподобались ментори, лектори та наставники з їх практичними порадами. Особливо хочеться відмітити Pitch Day, бо з усіх 10 програм (*в яких ми брали участь протягом 2022 року), він був найкраще організований, без затримок.

Абсолютно точно варто подаватись на всі можливі програми, і на Virtual Incubation Program зокрема. Навчання там відбувається на базі якісної зручної навчальної платформи із внутрішнім чатом між учасниками та командою підтримки, яка швидко реагує на запити. З нашого досвіду, треба ґрунтовно і вчасно виконувати домашні завдання. Вони допомагають краще зрозуміти свій продукт, його позиціювання на ринку, бізнес-модель та шляхи масштабування стартапу. Раджу також проходити навчання всією командою, бо це справжній курс молодого бійця, який загартовує, надихає, дає нове бачення і амбіції.

Про наступні кроки

Зараз наша команда вже отримала частину грантів за 2022 рік, і ми активно займаємося розробкою демоверсії генератора потужністю 2 кВт. Ми зібрали міжнародний консорціум і плануємо подаватись на гранти Horizon EU. Це дозволить нам створити MVP генератору VGE потужністю 10-40 кВт. Ми знайшли партнерів для реалізації на їх базі в Києві нашого малосерійного виробництва. Крім того, наша компанія є засновником субрегіональної програми Бурштин+, в рамках якої ми плануємо взяти участь у мікромережі відновлювальних джерел енергії для здешевлення вартості «чистої» електроенергії кінцевим споживачам та енергетичної безпеки субрегіону Прикарпаття.

 «Учасники VIP вчаться закладати правильний фундамент для створення стійких компаній»

 

Про майбутнє українського бізнесу

Я знаю, що Україна переможе у війні, бо наш народ це робив вже багато разів за свою історію. У нас – найбагатша земля і найпрацьовитіші люди. Наші бізнесмени, в більшості, залишились в Україні та, попри всі проблеми і ризики, тримають економічний фронт. Я знаю, що вже цього року до України буде заходити спершу міжнародна фінансова допомога у вигляді грантів, а згодом і прямі інвестиції. Наша стартап-екосистема показала колосальну стійкість – інвестиції надходили прямо під час війни! І Virtual Incubation Program вже зараз відіграє важливу роль у становленні українського бізнесу. На основі найкращого світового досвіду учасники програми вчаться закладати правильний фундамент для створення стійких компаній.

Сподобалась стаття? Поділись нею!

Станьте партнером Українського хабу

Напишіть нам і ми надішлемо вам презентацію для партнерів та детальну інформацію

Дані, представлені у формі, використовуються лише у цілях комунікацій з приводу партнерства, і не передаються третім особам.

Повідомляємо вас, що сайт використовує файли cookies
Зрозуміло. Згода.